سرپرست سازمان پیروز کاویانپور گفت: در آغاز سال تحصیلی و در آستانه 7 مهر روز ملی آتش نشانی و ایمنی ، در مهرماه پنج هزار و 897 نفر از دانش آموزان سطح شهر با نکات ایمنی به صورت تئوری و عملی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل ، پیروز کاویانپور اظهار داشت: رعایت نکات ایمنی در محیط های آموزشی مهم است و دانش آموزان در مدراس آموزش ها و نکات ایمنی مورد نیاز را برای پیشگیری از وقوع دریافت میکنند. در حقیقت دانش آموزان بهترین قشر برای انتقال آموزش های ایمنی و فرهنگی به سایر اعضای خانواده و دوستان خود هستند.

سرپرست سازمان افزود : در آغاز سال تحصیلی طبق برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده از سوی کارشناسان واحد آموزش و پیشگیری سازمان، در مهرماه  سالجاری با برگزاری 43 دوره ی آموزشی، پنج هزار و 897  از نفر دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف با اصول ایمنی و نحوه برخورد با حوادث و کار سازمان آتش نشانی و اطفای حریق به صورت عملی آشنا شدند و همچنین 425 نفر از دانش آموزان (مهدها و پیش دبستانی ) از سازمان بازدید داشته و نکات ایمنی را فرا گرفتند.

کاویانپور تاکید کرد: در مدارسی که این آموزش ها برای دانش آموزان ارائه نشده است مدیران مدارس می توانند با ارائه درخواست به سازمان آموزش های تخصصی را بر حسب نیاز مطالبه کنند تا این دوره های آموزشی برای دانش آموزان برگزار شود.

وی در پایان شایان ذکر شد: آموزش نکات ایمنی و اطفای حریق به صورت عملی به دانش آموزان و معلمان در مدارس افزایش آگاهی دانش آموزان با آموزش های اولیه ایمنی راه به همراه خواهد داشت و آنها با کار سازمان آتش نشانی و نحوره برخورد با حوادث ناگهانی و شیوه ی استفاده از کپسول اطفای حریق و تجهیزات آن آشنا میشوند و همین آموزش ها خطرات را کاهش می دهد.

 

ارسال دیدگاه