* پیروز کاویانپور رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، از انجام 112عملیات اطفای حریق و امداد و نجات توسط این سازمان در مهرماه 98 خبر داد.

* به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، پیروز کاویانپور در تشریح عملکرد سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در مهرماه 98 ، اظهار داشت: 112مورد عملیات در حوزه اطفای حریق و امداد و نجات توسط نیروهای سازمان‌ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صورت گرفته است.

* رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، با بیان اینکه از مجموع این عملیات ، 41 مورد مربوط به حوادث اطفای حریق و 71 مورد در حوزه حوادث امداد و نجات بوده است.

* وی در ادامه با اشاره به اینکه در مأموریت های اطفای حریق، حوادث آتش سوزی در منازل مسکونی با 7 مورد، مکان های تجاری با 8 مورد، صنعتی با 1 مورد، انبار با 2 مورد، در باغات و زمین های کشاورزی با 5 مورد، حریق ضایعات با 3 مورد، تاسیسات شهری با 2 مورد و سایر موارد با 5 مورد حادثه آتش سوزی از حوادث را به خود اختصاص داده اند که لزوم آموزش و آشنایی با مبانی اطفای حریق جهت پیشگیری از حوادث احتمالی و کاهش خسارات جانی و مالی را ایجاب می کند.

* کاویانپور ادامه داد: همچنین در بین مأموریتهای امداد و نجات در سایر حوادث نیز بیشترین آمار مربوط به گرفتن حیوانات در منازل و غیره با 18 مورد ، محبوس شدن در آسانسور با 17 مورد به علت نقص فنی و عدم رعایت وزن تعیین شده برای آسانسورها، باز کردن درب منازل و غیره با 17 مورد، تصادف با 5 مورد، گیرن کردن انگشتر در دست شهروند با 7 مورد، آبگرفتگی در منزل با 1 مورد و سایر موارد امدادی و ایمن سازی  با 6 مورد بوده است.

* رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد مصدومین حوادث          در مهر ماه ، 9 نفر و 3 تن فوتی به همراه داشته، بیان کرد: با توجه به تراکم بالای جمعیتی شهر و به منظور کاهش خسارت‌های جانی و مالی در حریق و سایر حوادث، از شهروندان خواست با فراگرفتن آموزش های لازم برای افزایش آگاهی و ارتقای مهارت در برابر احتمالی نکات ایمنی را جدی بگیرند. تا شاهد کاهش خسارات در حوادث باشیم.

 

 

 

ارسال دیدگاه